Aktuality

Jsou životní jubilea, která se slaví pouze jednou za život. A tak se sluší si na ně pořádně přivstat. V neděli 15. května slavil Stanislav Doubrava, náš „donedávna dlouholetý pan ředitel“, sedmdesátiny! A věřte nebo ne, musel kvůli nim vstávat už v půl páté ráno!

V sobotu 21. května v 17:00 hodin se v našem divadle uskuteční slavnostní premiéra nové inscenace Dodo, ve které se vydáme na fantazijní dobrodružnou výpravu až na daleký ostrov Mauricius. 

Novinka, kteřá je určena dětem od 5 let, zavede diváky do fantazijního světa tří dětských hrdinů, kteří kouzlem vlastní představivosti oživí ptáka Doda a snaží se jej zachránit před hlídačem a ředitelem muzea. Muzeum se tak pro děti stává prostředím dobrodružné hry, ve které se ve vitrínách a depozitních skříních skrývají mauricijské pralesy a nebezpečná zvířata.

Inscenaci připravuje tvůrčí tým nastupující generace divadelníků, nedávných či čerstvých absolventů pražské KALD DAMU.

Ve dnech 10. až 15. května se v Liberci uskuteční další ročník populárního Mezinárodního festivalu animovaných filmů ANIFILM 2022. Jsme moc rádi, že můžeme být také jeho součástí. V neděli 15. května v 9:30 hodin zahrajeme ve venkovním prostoru Libereckého zámku loutkové pohádky Jak chodil Kuba za Markytou a Tři přadleny. Vstupné se neplatí. Těšíme se na viděnou!

Celý program Anifilmu najdete zde.

 

 

Na konci května se naše divadlo představí v polské Wroclawi, a to v rámci 6. ročníku festivalu "Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci". Na festivalu zahrajeme 28. května v 11:00 a 12:30 hodin představení pro nejmenší diváky od dvou let s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

Pro velký zájem jsme se rozhodli v květnu zařadit náš Jukebox hned dvakrát!

Moderovaný hudební kvíz a zároveň energií nabitý divadelní koncert v podání celého souboru a řady dalších zaměstnanců NDL se uskuteční v úterý 10. května a ve čtvrtek 26. května v 19:30 hodin. Přijďte si s námi zazpívat, zatančit, zkrátka si to užít!