Aktuality

Upozorňujeme diváky, že v souladu s aktuálním vládním nařízením platí ve všech prostorách divadla a během představení povinnost nosit ochranné roušky!

Děkujeme, že do společného prostoru divadla přicházíte bez příznaků respiračních onemocnění.

I přes nepříjemnosti způsobené epidemií covid-19 se na Vás těšíme a představení si společně užijeme.

 

Foto: Bohdan Holomíček

Jedinečnou výstavu loutek si u nás nyní mohou diváci prohlédnout v prostoru baru a bývalé kuřárny. Jejím autorem je Petr Kavan, sochař, řezbář a loutkoherec, známý zejména skulpturami ze žuly a sadami dřevěných loutek z pohádek, historie či mytologie. Načasování této výstavy není náhodné. Právě letos se v Naivním divadle po dlouhých 32 letech Petr Kavan vrátil k úspěšné spolupráci z dávných dob s režisérem Tomášem Dvořákem. Opět jako autor a řezbář celého loutkového ansámblu pro novou původní inscenaci hry Vítka Peřiny Boj o oheň.

Foto: Bohdan Holomíček

S novou divadelní sezónou přicházejí také nové inscenace. Tou první je loutková hra Boj o oheň, kterou jako nejdříve zhlédnou žáci prvního stupně základních škol začátkem října, podvečerní premiéra pro veřejnost proběhne v magickém termínu 10. 10. 2020 v 17:00 hodin v Sále NDL

V úterý 20. října zveme diváky na další Večer v Naivním. Po více než roce se do Liberce vrací Dejvické divadlo, které v 19:30 hodin zahraje svou úspěšnou inscenaci Dealer´s Choice. Pro velký zájem lze zakoupit maximálně čtyři vstupenky na diváka. 

U příležitosti konference Současnost literatury pro děti a mládež, kterou již po osmnácté pořádá Krajská vědecká knihovna Liberec, zahrajeme ve čtvrtek 22. října v 17:00 hodin inscenaci Čechy leží u moře. Podvečer v Naivním je určen jak účastníkům konference, tak divákům z řad veřejnosti, zkrátka všem milovníkům mořské poezie.