DO BRNA PRO RADOST!

Ve čtvrtek 25. listopadu se zúčastníme úvodního ročníku FESTIVALU RADOSTI v Brně. Jedná se o nově koncipovanou divadelní přehlídku pro děti, teenagery a dospělé, která svým názvem navazuje na stejnojmenný festival, který měl v Divadle Radost dříve svou tradici.

Na festivalu s radostí zahrajeme hned dvakrát naši loutkovou komedii BOJ O OHEŇ, a to v 10:30 hodin pro školy a v 17:00 hodin pro diváky z řad veřejnosti.

Původní loutková hra dramatika Víta Peřiny v režijním zpracování renomovaného plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka se sice odehrává v pravěku, inspirací pro její vznik však byla klasická Shakespearova tragédie Romeo a Julie.

Dva znepřátelené kmeny mezi sebou již od nepaměti bojují a se svým soupeřením nedovedou ustat. Jejich bojovníci se perou o jámu na mamuta, o maso z mamuta a především o oheň, na němž by si mamutí maso mohli upéct. Jenom dva mladí členové kmenů, dívka Kočka z kmene Amuletů a mladík Huban z kmene Talismanů, na setrvačnou vzájemnou nevraživost svých předků nehodlají navazovat. Díky jejich lásce získává slovo oheň zcela novou symboliku a právě jejich pouto nakonec usmíří i oba znepřátelené kmeny.

V inscenaci s hudbou Vratislava Šrámka hraje kompletní herecký soubor s více než dvěma desítkami marionet různé velikosti. Jejich tvůrci jsou osobitý řezbář a sochař Petr Kavan se svou ženou Galinou Kavanovou (kostýmy loutek). Autorem scény je šéf výpravy NDL Kamil Bělohlávek.