NOC DIVADEL ONLINE

Noc divadel prožijeme tentokrát trochu netradičně, a to online. V sobotu 21. listopadu v 17:00 hodin zveme na speciální noční virtuální procházku zákulisím divadla, po které bude možné zhlédnout na našem YouTube kanálu (zde) výjimečně zpřístupněný záznam inscenace Pouť krkonošská. Výběr tohoto titulu přitom není náhodný, v těchto dnech si připomínáme 210 let od narození Karla Hynka Máchy, jednoho z největších českých básníků a zakladatele moderní české poezie.

Pouť krkonošská, která měla v Naivním divadle premiéru přesně před rokem, vznikla na motivy stejnojmenné Máchovy povídky, považované za jeden z prvních českých literárních hororů. Fantaskní básnivá próza je na jedné straně záznamem živého snu, který se Máchovi zdál při jeho cestě do Krkonoš, na straně druhé i reminiscencí některých tragických životních zkušeností Máchových.

Inscenaci o hledání lásky, víry a naděje, stejně jako o boji se šílenstvím, připravili herec, muzikant a režisér Filip Homola a scénograf Kamil Bělohlávek (tvůrci oceňované inscenace Jsou místa oblíbená tmou…). Hudbu složilo respektované tvůrčí duo na poli elektronické a ambientní hudby, Kora et le Mechanix (jehož členem je samotný režisér Filip Homola spolu s Michalem Kořánem).