PODZIMNÍ PREMIÉRA SE BLÍŽÍ

Hudebně-výtvarná kompozice inspirovaná povídkou Karla Hynka Máchy bude mít premiéru v době, kdy Naivní divadlo oslaví 70. výročí svého založení. Její tvůrci se inspirovali krátkou povídkou Karla Hynka Máchy, která je považována za jeden z prvních českých literárních hororů. Fantaskní básnivá próza je na jedné straně záznamem živého snu, který se Máchovi zdál při jeho cestě do Krkonoš, na straně druhé i reminiscencí některých tragických životních zkušeností Máchových. Hlavní postavou je poutník, jenž se snaží při své cestě po vrcholcích Krkonoš zapomenout na nešťastně prožitou lásku. Pod vrcholem Sněžky narazí na starý gotický klášter. Poutník si nepamatuje, že by zde takový někdy viděl. A co víc! Po setmění klášter ožívá pohybem dávno již zemřelých mnichů...

Inscenaci o hledání lásky, víry a neděje, stejně jako o boji se šílenstvím připravují herec, muzikant a režisér Filip Homola a scénograf Kamil Bělohlávek, kteří jsou v Naivním divadle podepsáni pod cenami ověnčenou inscenací Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých.

Inscenace s drobným předstihem připomene blížící se 210. výročí narození jednoho z největších českých básníků, zakladatele moderní české poezie a představitele vrcholného romantismu, Karla Hynka Máchy (1810 – 1836).