PREMIÉRA V TRAMPSKÉM STYLU

V sobotu 13. října 2018 uvede Naivní divadlo Liberec první novinku sezóny, loutkovou komedii O hodině navíc aneb Potlach v hustníku. Jak už samotný název napovídá, bude děj této inscenace souviset s trampingem. A není to náhoda! Vždyť právě v těchto dnech slavíme, společně s výročím vzniku republiky, 100 let trampingu v Čechách. Navíc je říjen měsícem, kdy se během jedné víkendové noci posouvá čas o hodinu nazpět. A právě během této tajuplné „hodiny navíc“ vrcholí naše nová inscenace podle původní hry Víta Peřiny (v NDL např. Budulínek, Komáři se ženili a další) a v režii plzeňského loutkáře Tomáše Dvořáka (Alibaba a čtyřicet loupežníků, Labutí jezírko).

Jejími hlavními hrdiny jsou sourozenci Maruška a Honzík, kteří se s otcem, bývalým trampem, vydávají do trampské osady ukryté hluboko v lesích. Zde se právě koná sraz trampů, řečený potlach. Nikdo z nich netuší, že právě tuto noc, ve chvíli, kdy dojde k onomu kouzelnému posunu času, prožijí společně jedno velké a úžasné noční dobrodružství.

Naše inscenace je příspěvkem k aktuálně probíhající debatě o tom, zda posouvání času zrušit, nebo zachovat. Svůj názor si můžete utvořit i vy, při premiéře v Naivním divadle v sobotu 13. října 2018 přesně v 18:00 hodin.