Aktuality

Divadelníci z nejrůznějších koutů celé republiky se spojili v unikátním projektu s názvem Vitamín D aneb Divadla spolu! Zástupci třinácti českých divadel včetně Naivního divadla Liberec si vymysleli společnou kreativní výzvu. Každý ze zúčastněných souborů během pouhých 72 hodin vytvoří a natočí inscenaci na společné téma. A jak to dopadlo? Jednotlivá představení včetně záznamu nedělního galavečera v Divadle F. X. Šaldy si můžete pustit na YouTube kanálu Vitamín D nebo na facebookových stránkách. Nezapomeňte svému favoritovi poslat hlas, tedy palec nahoru nebo "lajk"!

V květnu se můžete těšit nejen na naše pohádky, ale také na oblíbené inscenace spřátelených divadel Alfa z Plzně a Draku z Hradce Králové. To vše online na YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem.

1. a 2. května - Pohádka do dlaně (Naivní divadlo)
8. a 9. května - Pohádky ovčí babičky (Divadlo Alfa)
15. a 16. května - Poslední trik Georgese Méliése (Divadlo Drak)
22. a 23. května - Kolíbá se velryba (Divadlo Alfa)

29. a 30. května - O beránkovi, který spadl z nebe (Naivní divadlo)

Do lákavého světa kouzel, triků a magie nás o víkendu 15. a 16. května zavede Divadlo Drak z Hradce Králové. Ve své hře Poslední trik Georgese Mélièse se inspiruje pozoruhodným životním příběhem známého francouzského filmového režiséra a významného průkopníka světové kinematografie. Sledujte zdarma od sobotního rána do nedělního večera YouTube kanál Naivní divadlo Liberec dětem.

Druhý květnový víkend v našem oNDLine vysílání přivítáme hosta, a to plzeňské Divadlo Alfa. Těšit se můžete na Pohádky ovčí babičky, které většina dospělých pamatuje ať už v původní televizní, či později knižní podobě. Videozáznam inscenace pro děti od čtyř let bude možné zhlédnout na YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem, a to zdarma kdykoli od sobotního rána do nedělního večera. 

Včera jsme prožili moc příjemné dopoledne s žáky 4.A na liberecké ZŠ U Školy. V rámci projektového dne jsme si povídali o divadle, o loutkách a také o tom, co všechno vlastně taková herecká profese obnáší. Děti se seznámily se základními typy loutek a vyzkoušely si, jak se vodí. Pak už nezbývalo nic jiného, než si loutky vlastnoručně vyrobit a zahrát s nimi představení. Vypadá to, že do budoucna nebude v Liberci o mladé loutkáře nouze!