VELIKONOCE S NAIVNÍM (a) DRAKEM

Letošní Velikonoce se bohužel musí obejít bez tradičního hodování a pomlázky. To ale neznamená, že si je nemůžeme užít v rodinném kruhu.

Vedle tradičního sobotního oNDLine vysílání, které bude patřit loutkové dvojpohádce Jak chodil Kuba za Markytou a Tři přadleny, jsme si pro Vás na Velikonoční pondělí připravili překvapení. Spojili jsme síly s Drakem, který nám na celý den zapůjčil svou princeznu. Pohádku Zlatovláska, úspěšnou loutkovou inscenaci Divadla Drak z Hradce Králové, si budete moci přehrát v pondělí 5. dubna od 8:00 do 20:00 hodin na našem YouTube Naivní divadlo Liberec dětem.

Zlatovláska legendárního režiséra Josefa Krofty tematicky navazuje na úspěšnou inscenaci Jak si hrají tatínkové a odehrává se v kuchyni vyhlášené restaurace. Jeden z kuchtíků se začte do pohádky o Zlatovlásce a připálí cibulku. Dál se známý příběh odehrává, jak se patří a se vším všudy. Kouzelného hada umožňující králi rozumět řeči zvířat, ochutná i jeho sluha Jiřík. Aby si zachránil život, vypraví se hledat zlatovlasou pannu mezi hrnce, mixery, vařečky, pekáče, mlýnky na maso. A jaká je Zlatovláska? Prostě k nakousnutí!

Doporučujeme pro diváky od 6 let.

Inscenace získala Grand Prix na XVII. mezinárodním festivalu loutkových divadel v polské Toruni a ocenění Počin roku na přehlídce České divadlo 2009.