VÝSTAVA VE FOYER DIVADLA

Od 18. října až do konce roku si můžete ve foyer našeho divadla prohlédnout jedinečnou výstavu HZA A TELONA BAŽANT – KOSTI TMY: Grafika a fotografie z monochromatického universa Erbena, Malého lesa a Města, kam se ztrácí hračky.

Slavnostní Zastavení na výstavě proběhne v rámci Večera v Naivním v pondělí 18. října ve 20:30 hodin ve foyer Naivního divadla.

 

LEONA BAŽANT TELÍNOVÁ (TELONA)
*1979 v Chebu


Žije a tvoří v Praze. Její inscenované fotografie vznikají v magickém ateliéru v barokní vile Koulka, který sdílí se svým manželem scénografem a loutkářem. Prostředí vily obklopené divokými zahradami stejně jako spousty zvláštního a nesourodého materiálu pro výrobu loutek všude kolem autorku inspirují k tvorbě výpravných obrazů s tajuplnou atmosférou.

V roce 2009 vystudovala fotografii v ateliéru Pavla Baňky, na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. V oblasti fotografie se věnuje zejména výstavní činnosti. Od roku 2021 fotografii také vyučuje.

leonatelinova.cz

HZA BAŽANT
*1979 v Praze
Scénograf, Loutkář, Grafik, Komiksový autor a Vysokoškolský pedagog


Záběr jeho práce spojuje divadlo, pouliční performance, komiks a autorské grafické techniky, zejména sítotisk.
Studoval na pražské DAMU, absolvoval stáže na UMPRUM a UDK v Berlíně. Vedl řadu workshopů v Česku, Německu, Velké Británii i na Taiwanu. Od roku 2010 pedagogicky působí na KALD DAMU v Praze, od roku 2019 jako vedoucí kabinetu Scénografie KALD. Jeho kniha Nusle byla oceněna v soutěži Nejkrásnější české knihy 2015 za ilustrace. S grafikou Podél toku se stal laureátem ocenění grafika roku 2016 za serigrafii.
Za scénografii představení pro Naivní divadlo Liberec Kabinet zázraků neboli Orbis pictus získal cenu divadelní kritiky v kategorii scénografie roku 2020.

www.hzabazant.com

Hza Bažant a Leona Bažant Telínová jsou dva ze zakládajících členů Kolektivu Hura.
www.hura.cz