Eva Zapletalová slaví významné jubileum

Někdejší dlouholetá členka souboru Naivního divadla, paní Eva Zapletalová, slaví v těchto dnech významné životní jubileum!

Eva Zapletalová (*1937) se právem řadí k hereckým legendám historie Naivního divadla, se kterým spojila celou svoji uměleckou kariéru. Do tehdy ještě Severočeského loutkového divadla nastoupila na začátku šedesátých let, bezprostředně po absolvování loutkářské katedry DAMU. Až do svého odchodu na zasloužený profesní odpočinek v devadesátých letech zde nastudovala desítky a desítky rolí. Z inscenací, v nichž účinkování Evy Zapletalové bylo doslova a do písmene nepřehlédnutelné, jmenujme například Poslechněte, jak bývalo, Turandot ukrutnice, O věrném milování Aucassina a Nicoletty, Ze života hmyzu či Pohádku do dlaně, v níž se v dvojroli Jaro – Podzim (na fotografii s Dušanem Palenčárem).

Všichni v Naivním divadle paní Evě Zapletalové ze srdce gratulujeme, přejeme jí hodně zdraví a dobré nálady a těšíme se na další z mnoha pravidelných setkání s ní v zákulisí divadla...

Zpět