Premiéra nové inscenace již brzy!

Draci, princezny a němý hrdina na mluvícím koni – to je nová pohádka BAJAJA, jejíž premiéru slavnostně uvedeme v sobotu 14. října 2017 v 17:00 hodin.
Jaký osud čeká prince Viktora poté, co opustí své království a vydá se do světa? A kam ho zavedou rady jeho věrného, lidskou řečí nadaného koně Punti? Tak tedy pozor, blížíme se k cizímu království, ve kterém žijí tři sličné princezny a na každou z nich si brousí zuby strašlivý drak. A náš princ na radu svého moudrého koně vstupuje na onom hradě do služby coby zahradník. A navíc předstírá, že neumí vyslovit nic než pár nesrozumitelných zvuků. Zvuků, které mu obstaraly jeho nové jméno: BA-JA-JA.
Režisérka a autorka inscenace, Markéta Sýkorová, která je v Naivním divadle podepsána již pod řadou titulů, nyní připravila inscenaci podle původní verze klasické pohádky Boženy Němcové. S výtvarnicí Terezou Vašíčkovou zvolila prostředky činohry kombinované s loutkovými scénami, v nichž ponejvíce pracovala s dnes již málo využívanou technologií spodem voděných loutek, tzv. javajek.
Pohádka je určena divákům od 6 let, přičemž první představení pro školy uvedeme již
v pátek 6. října 2017.

Zpět