Cena DN pro F. Homolu a Ostrovy

V krátké době již podruhé uspěla u divadelních kritiků naše inscenace Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých. Konkrétně režisér Filip Homola, který za ni ve čtvrtek 23.11. v Divadle Pod Palmovkou obdržel Cenu Divadelních novin v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo.
Experimentální představení podle knihy německé spisovatelky Judith Schalansky Atlas odlehlých ostrovů je určené mládeži a dospělému publiku. Díky scénografickému řešení Kamila Bělohlávka má punc divadelního zážitku - diváci totiž sedí okolo velikého dřevěného stolu, na němž se celé představení odehrává. Na atmosféře inscenace se výraznou měrou podílí i hudba respektovaného ambientního dua Kora et le Mechanix (jehož součástí je vedle Michala Kořána právě Filip Homola). Cenu Divadelních novin získalo Naivní divadlo v posledních letech již potřetí (v předchozích ročnících uspěli tvůrci inscenací Budulínek a Čechy leží u moře).
Pro Filipa Homolu, který je členem hereckého souboru Naivního divadla, byla „Místa oblíbená tmou“ teprve druhou režijní zkušeností v NDL. Tato inscenace před nedávnem obdržela rovněž oborovou Cenu ERIK, udělovanou za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci sezóny.
Nejbližší repríza pro veřejnost čeká Místa oblíbená tmou v úterý 30. ledna v 19:30 hodin v Naivním divadle.

Zpět