Beránek letí do Japonska!

Během pěti dnů absolvuje naše divadlo turné po třech městech, v nichž sehraje svoji proslulou nonverbální inscenaci pro nejmenší diváky O beránkovi, který spadl z nebe (autor: Fred Rodrian – Vít Peřina a kol., režie: Michaela Homolová, výprava: Robert Smolík). Inscenace nasbírala od premiéry dlouhou řadu ocenění, včetně ceny ERIK udělované nejlepší české loutkové inscenaci sezóny. I díky tomu, že pracuje s minimem textu, je srozumitelná nejen dětem ve věku kolem dvou let, ale především divákům po celém světě. Naivní divadlo ji sehrálo již ve většině evropských zemí, ale také v USA či Izraeli.

Hostování v Japonsku se uskutečňuje na základě pozvání pana Takaki Kidy, generálního sekretáře Mezinárodního loutkářského centra ve městě Iida. Ten si „Beránka“ vyhlédl při své návštěvě festivalu Mateřinka v Liberci v roce 2015. Kromě loutkového divadla ve dvoumilionovém městě Iida (v prefektuře Nagano) odehraje NDL „Beránka“ také v Ósace a v Kisarazú.

Mezinárodní loutkářské centrum ve městě Iida (Iida Puppet Center) je nejdůležitějším loutkářským střediskem v Japonsku, financovaným z prostředků města Iida a pozvání je pro NDL velkou poctou. Cestu souboru NDL podpoří i Statutární město Liberec a Liberecký kraj.

Zpět