Naivní divadlo se představilo v Japonsku!

Naivní divadlo odcestovalo do dalekého Japonska, aby zde během jednoho týdne (20. – 24. února 2018) zahrálo inscenaci O beránkovi, který spadl z nebe. Ta je určena nejmenším divákům od tří let a od své premiéry získala řadu prestižních ocenění, včetně ceny ERIK udělované nejlepší české loutkové inscenaci sezóny. I díky tomu, že pracuje s minimem textu, je srozumitelná nejen dětem ve věku kolem dvou let, ale především divákům po celém světě. Naivní divadlo ji odehrálo již ve většině evropských zemí, ale také v USA či Izraeli.

Kromě loutkového divadla ve dvoumilionovém městě Iida (v prefektuře Nagano) viděli diváci „Beránka“ také v Ósace a v Kisarazú. Všech pět japonských repríz bylo doslova napěchováno dětskými i dospělými diváky. Ti ocenili nejen kvalitu představení, ale také skutečnost, že hrající režisérka Michaela Homolová nastudovala svoje repliky v japonštině.

Mezinárodní loutkářské centrum ve městě Iida (Iida Puppet Center) je nejdůležitějším loutkářským střediskem v Japonsku, financovaným z prostředků města Iida. Jeho pozvání bylo pro NDL velkou poctou. Cestu souboru NDL podpořilo MK ČR, Statutární město Liberec a Liberecký kraj.

Krátce po návratu z Japonska čeká inscenaci O beránkovi, který spadl z nebe ještě turné po západním Německu, před Velikonoci se NDL pro změnu představí ve francouzské Remeši –
s inscenacemi Čechy leží u moře a Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých.

Zpět