Naivní divadlo - Materinka-program
MATEŘINKA „17“
24. ročník mezinárodního festivalu profesionálních loutkových divadel, zaměřený na inscenace pro děti předškolního věku, se uskuteční v Liberci v termínu 13. - 17. června 2017.
 
FESTIVAL POŘÁDÁ
STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC A NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC
ZA FINANČNÍ PODPORY MINISTERSTVA KULTURY ČR a LIBERECKÉHO KRAJE.

Nai

ÚTERÝ 13. 6.
10:30 Odivo, Banská Bystrica, Slovensko - DIVOČINY Studio NDL
15:00 Pozvání na festival v libereckých ulicích Náměstí Dr. E. Beneše
16:00 Slavnostní zahájení Sál NDL
16:15 Divadlo Drak, Hradec Králové - MAKOVÝ MUŽÍČEK Sál NDL
17:30 Odivo, Banská Bystrica, Slovensko - DIVOČINY Studio NDL
19:00 Petr Nikl – TRPASLIČÍ TANCE Jeviště NDL
20:00 Vernisáž - Petr Nikl - Lingvistické pohádky Bar NDL
  Jazzový koncert – Psí dečky  
 
STŘEDA 14. 6.
9:00 Theater De Spiegel, Antverpy, Belgie – BUBNUJ! Malé divadlo
9:00 Teater Blik, SØnderho, Dánsko – JEJDA! Studio NDL
10:00 Divadlo Drak, Hradec Králové - MAKOVÝ MUŽÍČEK Městské divadlo Turnov
10:15 Naivní divadlo Liberec - POHÁDKA DO DLANĚ Sál NDL
10:30 Theater De Spiegel, Antverpy, Belgie – BUBNUJ! Malé divadlo
11:30 Teater Blik, SØnderho, Dánsko – JEJDA! Studio NDL
13:00 Zastavení na výstavě - Magie loutek vzdáleného Orientu - Divadlo zrozené z vody Severočeské muzeum
14:00 Divadlo U staré herečky, Hradec Králové – OŠKLIVÉ KAČÁTKO Studio NDL
16:00 Divadlo U staré herečky, Hradec Králové – OŠKLIVÉ KAČÁTKO Studio NDL
16:00 Divadlo ToTeM, Blatná - O SMOLÍČKOVI ZUŠ
17:00 Theater De Spiegel, Antverpy, Belgie – BUBNUJ! Malé divadlo
17:30 Divadlo ToTeM, Blatná - O SMOLÍČKOVI ZUŠ
20:00 Naivní divadlo Liberec – JSOU MÍSTA OBLÍBENÁ TMOU... Studio NDL
 
ČTVRTEK 15. 6.
8:30 Divadlo Alfa, Plzeň - KOLÍBÁ SE VELRYBA Městské divadlo Jablonec n.N.
9:00 Naivní divadlo Liberec - ČECHY LEŽÍ U MOŘE Studio NDL
10:00 Divadlo Alfa, Plzeň - KOLÍBÁ SE VELRYBA Městské divadlo Jablonec n.N.
10:00 Buchty a loutky, Praha - NORSKÁ POHÁDKA Sál NDL
11:00 Naivní divadlo Liberec - ČECHY LEŽÍ U MOŘE Studio NDL
13:30 Diskusní panel - Gertrud Exner (Dánsko), Pierre A. Rolle (Švýcarsko), Karel Van Ransbeeck (Belgie) Klub NDL      
16:00 Divadlo loutek Ostrava - DÁŠEŇKA Malé divadlo F. X. Šaldy
17:00 Buchty a loutky, Praha - NORSKÁ POHÁDKA Sál NDL
18:30 Projekce animovaného filmu - LICHOŽROUTI Kino Varšava
21:00 Rudolf Hancvencl - V JEDNOM LESE, V JEDNOM DOMKU Klub NDL
 
PÁTEK 16. 6.
9:00 Lutkovno gledališče Ljubljana, Slovinsko – HOUSE MEDVĚDEM Studio NDL
10:00 Divadlo Alfa, Plzeň - KOLÍBÁ SE VELRYBA Sál NDL
11:00 Lutkovno gledališče Ljubljana, Slovinsko - HOUSE MEDVĚDEM Studio NDL
15:00 Divadlo b, Praha - MALÝ PÁN Jeviště NDL
16:30 Studio Damúza, Praha - BAJAJA Studio NDL
17:00 Divadlo b, Praha - MALÝ PÁN Jeviště NDL
17:00 Divadlo ToTeM, Blatná - O SMOLÍČKOVI Zahrada Jedličkova ústavu, Lužická ul.
18:30 Studio Damúza, Praha– BAJAJA Studio NDL
21:00 Tančírna Třešť - ORCHESTRoj Náměstí Dr. E. Beneše
 
SOBOTA 17. 6.
10:00 Malé divadlo České Budějovice - RADOVANOVY RADOVÁNKY Sál NDL
10:00 Divadlo U staré herečky, Hradec Králové - OŠKLIVÉ KAČÁTKO Zahrada Oblastní galerie
11:00 Studio Damúza - KALD DAMU, Praha - MOMOTARÓ Studio NDL
11:00 Loutkářské workshopy Zahrada galerie Lázně
14:30 Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků
Sál NDL