oNDLine VÍKEND S HOSTEM

Asi jen málokdo se nikdy nesetkal s Pohádkami ovčí babičky, ať už v původní televizní, či později i knižní podobě. Není divu, vždyť tento cyklus byl vůbec prvním kresleným večerníčkovským seriálem a zároveň i prvním, jehož vypravěčkou byla nenapodobitelná a okouzlující Jiřina Bohdalová. Vznikl v roce 1966 v režii V. Bedřicha, který spolu s animátory rozhýbal černobílé kresby B. Šišky. Vysílal se o rok později (tehdy ještě byl Večerníček na programu jen třikrát týdně).

Seriál měl třináct dílů (kniha obsahuje sedm z nich). Plzeňští loutkáři jich vybrali pět, aby se dětem (i dříve narozeným) pokusili upomenout na veselé, dojemné, ale i napínavé příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale brousí zuby trojice vlků. Samozřejmě marně!

Ovčí babička převypráví pohádky: O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. Těšit se můžete na nejrůznější typy šitých loutek a herce v maskách. A co víc, Pohádky ovčí babičky poprvé uvidíte barevně!

Inscenace získala Cenu Vojty Šálka (Cenu diváků) na přehlídce Dítě v Dlouhé 2015.

Sledujte oNDLine po celý víkend 8. a 9. května na YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem.