Aktuality

Všem našim malým i velkým divákům děkujeme za podporu v uplynulé nelehké době, přejeme hezké léto a těšíme se na viděnou v nové divadelní sezóně 2021 / 2022!

Předprodej na září bude spuštěn v pondělí 16. srpna 2021 v 10:00 hodin s možností rezervovat si vstupenky z pohodlí domova přes naše webové stránky.

Pokladna divadla bude otevřena v upravené otevírací době od 16. srpna do 31. srpna 2021 od 12:00 do 16:00 hodin. Od září pak již každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin nebo jednu hodinu před začátkem představení.

Je tu léto a s ním i tradiční letní setkávání s divadlem na náměstí Dr. E. Beneše. V neděli 11. července ve 20:00 hodin Vám zahrajeme hudební loutkovou inscenaci Budulínek, v pátek 20. srpna se můžete těšit na Lišáka Renarda, naši novou marionetovou pohádku pro děti od šesti let. Vstupné na tato večerní představení se neplatí. Koná se za příznivého počasí. 

Těsíme se!

Srdečně Vás zveme k návštěvě Malé výstavní síně v Liberci, kde si můžete prohlédnout výstavu s názvem ŠŠŠ. HŮŮ. HAF... NDL! Jak už název napovídá, dominuje jí scéna ze stejnojmenné úspěšné inscenace s vláčky a překrásně řezanými loutkami rozličných psích plemen. Součástí expozice jsou také fotografie a výtvarné plakáty z řady dalších cenami ověnčených her včetně těch pandemických, připomínajících nedávné fungování našeho divadla na virtuální oNDLine scéně.

Slavnostní zastavení na výstavě se uskuteční ve středu 16. června ve 13:15 hodin v rámci festivalu Mateřinka.
Výstava potrvá až do začátku září. Otevírací dobu a informaci o vstupném najdete dále v tomto článku.

Hned trojici ocenění si odváží Divadlo Drak za pohybovou grotesku na téma uspávání dětí Do hajan! Po dvou cenách obdržela inscenace na motivy laponských mýtů a pohádek Nanuk v podání pražského Divadla Minor a Kabinet zázraků neboli Orbis pictus pořádajícího Naivního divadla Liberec. Zdařilé herecké výkony navíc porota ocenila v inscenacích Fuj je to! Divadla loutek Ostrava, Kde budeme bydlet Divadla Vi.Tvor a Teatro Dom Roberto z portugalského S. A. Marionetas.

V prostorách baru a bývalé kuřárny Naivního divadla můžete navštívit výstavu loutek sochaře, řezbáře a loutkoherce Petra Kavana, známého zejména skulpturami ze žuly a sadami dřevěných loutek z pohádek, historie či mytologie, který je jako autor a řezbář celého loutkového ansámblu podepsán pod novou hrou Naivního divadla – Boj o oheň.