CENA JANA BORNY PRO ČERVENÝ BALÓNEK

Máme velikou radost, a tak se o ni dělíme! Naše inscenace Červený balónek vyhrála hlavní cenu – Cenu Jana Borny - na festivalu Dítě v Dlouhé!

Cenu Jana Borny uděluje festivalová porota, letos ve složení: dramaturg a lektor Luděk Horký, režisér a dramaturg Ivo Kristián Kubák a mecenáška umění Veronika Winklerová. Rozhodnutí poroty zdůvodnil Luděk Horký: „Odborná porota uděluje Cenu Jana Borny inscenaci Naivního divadla v Liberci Červený balónek za to, jak citlivě a přitom naléhavě zprostředkovává dětem předškolního věku témata samoty a přátelství, jak působivě zpracovává atmosféru betonového města a nebojí se předat nejmladším divákům ani takové pocity jako jsou smutek, stesk či úzkost, čímž skvěle rozvíjí jejich emoční inteligenci. Inscenace vzniklá volně na motivy filmu Alberta Lamorisse z roku 1956 je velmi současná a hlavně hravá. Překvapuje účelnou jednoduchostí a něžnou průzračností své nezaměnitelné poetiky.“

Inscenace pro děti předškolního věku měla premiéru letos v únoru a připravil ji tým pod vedením režisérky Michaely Homolové (autor Vít Peřina, výtvarnice Berta Doubková, autor hudby Filip Homola). V komorní a téměř nonverbální inscenaci hrají Veronika Khomová, Jakub Müller, Petr Štěpánek a Pavel Pfeifer.

Děkujeme a gratulujeme také dalším oceněným (Zvláštní cena poroty pro Divadlo Polárka a Cena diváků pro Malé divadlo České Budějovice)! Více o rozhodnutí poroty si můžete přečíst zde.

Foto: Roman Dobeš.