VEČER V NAIVNÍM S JOSEFEM VÁCHALEM

Srdečně Vás zveme na jedinečný Večer v Naivním, který se uskuteční v pátek 24. května v 19:00 hodin. Těšit se můžete hned na dvě představení spojená s osobností Josefa Váchala a také na výstavu ilustrací Dagmar Urbánkové. Večer je vhodný pro diváky od 13 let. V 19:00 hodin uvedeme ve Studiu NDL naši inscenaci o životě a díle Josefa Váchala Horror Vacui, poté se přesuneme do prostoru foyer, kde se uskuteční slavnostní Zastavení na výstavě ilustrací Dagmar Urbánkové - Světozor. Zhruba ve 20:30 hodin bude v Klubu NDL následovat inscenace Divadelního spolku LokVar s názvem Krvavý román, která je adaptací nejznámějšího literárního díla Josefa Váchala. 

Obě zmíněné inscenace poskytují divákům vhled do života a tvorby jedné z našich největších uměleckých osobností 20. století – grafika, malíře, řezbáře, spisovatele a filozofa, Josefa Váchala (1884-1969). Mezi nejznámější díla tohoto za svého života zcela nedoceněného umělce patří parodie na brakovou literaturu, Krvavý román.V knize dokončené v roce 1924 složil hold lidovému čtení 19. století – krvavému románu, zvanému „krvák“. Tohoto brakového žánru, jehož charakteristickými rysy byla prostoduchá srozumitelnost, romantika a dobrodružný děj, byl Váchal velkým znalcem, sběratelem a obdivovatelem. 

Součástí představení Krvavý román je výstava nazvaná Interaktivní Panoptikum! Obecenstvo po představení může obdivovat a objevovat a rozhejbávat mechanické objekty Báry Hubené… a nejen to…

Celý Večer v Naivním potrvá zhruba 2, 5 hodiny. 

Rezervace vstupenek ZDE.