Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!

Vlci se vrací do Čech!
Premiéra: 
9. 10. 2021
Délka představení: 
45 minut
Věková kategorie: 
5+
Hraje se ve Studiu NDL
Premiéra: 
9. 10. 2021
Autor: 
Režie: 
Výprava: 
Robert Smolík
Hudba: 

Původní loutková komedie Víta Peřiny pro děti i jejich dospělý doprovod je autorskou variací klasické pohádky o Červené Karkulce.

Do českých lesů se po sto letech opět vrátili vlci. Nejmladšího samce smečky navíc čeká jeho první mise, během níž si má získat respekt ve svém novém rajónu. V lese se ten den připravuje na myslivecké zkoušky mladý lesní adjunkt. A stejným lesem toho osudného dne poprvé sama, bez rodičů, vyrazila i malá holčička, která získala své jméno podle červené čepičky – Karkulka. Tři iniciační cesty trojice odlišných hrdinů (mladý vlk, začínající hajný a malá holčička) se protnou v bláznivém finále uprostřed lesa – v chaloupce, v níž babička Červené Karkulky právě oslavuje významné životní jubileum.

Loutkovou inscenaci připravil tým režisérky Michaely Homolové, podepsaný v NDL pod řadou úspěšných titulů pro celou rodinu (Budulínek, O beránkovi, který spadl z nebe, Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!).

Hraje se ve Studiu NDL s omezenou kapacitou míst či v jiných komorních divadelních prostorech s kapacitou do 100 diváků.

 

OCENĚNÍ:

Cena ERIK 2022 (anketa odborníků o nejinspirativnější loutkovou inscenaci sezóny) - 3. místo

Cena Festivalu Mateřinka 2023 - Vít Peřina za text a dramaturgii 

Festival Dítě v Dlouhé 2023 - Cena Dítko

 

Technické podmínky:

hrací prostor - šířka 6 m, hloubka 4 m, výška 3 m

Příkon elektrického proudu 400V/32 A

Autor fotografií: Roman Dobeš

Plakát k inscenaci ke stažení: