Čarovná rybí kostička

Čarovná rybí kostička
Pohádka o rybí kostičce, která má kouzelnou moc...
Premiéra: 
7. 2. 2015
Délka představení: 
45 minut
Věková kategorie: 
5+
Premiéra: 
7. 2. 2015
Autor: 
Charles Dickens, Markéta Sýkorová
Výprava: 
Hudba: 
Jan B. Novotný

 

Bylo jednou jedno království, chudé jako ta kostelní myš, která se zabydlela v prázdné královské pokladně. Na výplaty dvořanů a služebníků už dávno nezbývaly dukáty, a tak na královském hradě nakonec skoro nikdo nezůstal. Jenom nešťastný král, nemocná královna a jejich dcera Alenka. A abychom nezapomněli, ještě tam žilo sedmnáct Alenčiných mladších sourozenců, o které se ona musela od rána do večera starat. A že těch starostí s tak početnou drobotinou není málo, o tom tedy nepochybujte! Vypravit z postele, připravit snídani, uvařit oběd, umýt nádobí a společně vyrazit do města na vycházku... a tak pořád dokola.

Myslíte, že Alence v tomhle kolotoči ještě zbyla chvilka pro sebe? Čas na vdávání by už pomalu měla, ale na svatební myšlenky jí naopak čas nezbývá vůbec žádný... A přitom princ Princmetálius je tak krásný a hodný...

Naštěstí v království žije i dobrá víla Bábrlína a ta Alence věnuje kouzelnou rybí kostičku. Kostička však umí splnit přání pouze jednou jedinkrát a ještě k tomu tehdy, je-li použita v tu správnou chvíli... Ale kdy ta chvíle přijde? Je to už teď, anebo ještě ne? Možná že zítra bude kouzelných sil potřeba mnohem víc... A kdo ví, co přijde pozítří?

Jediná pohádka z pera slavného anglického romanopisce Charlese Dickense patří do zlatého fondu moderních pohádek. Vychází z tradice literárního realismu, kterého byl Dickens dvorním představitelem. I proto je příběh Alenky a jejího chudého otce krále – přes všechny své bláznivé peripetie – vlastně zcela uvěřitelný. A jelikož byl Dickens ke všemu Angličan, můžete se těšit i na velkou dávku typického anglického humoru. To vše v režii a výpravě Markéty Sýkorové, která svou dramatizaci doplnila i o řadu krásných písniček.

Technické podmínky:

Jeviště: šířka 6 m, hloubka 6 m, výška 3,5 m
Příkon elektrického proudu: 380/220 V, jištění 16/32 A

Autor fotografií: Josef Ptáček