Dodo

Fantazijní dobrodružství na ostrově Mauricius
Premiéra: 
21. 5. 2022
Délka představení: 
50 minut
Věková kategorie: 
5+
Premiéra: 
21. 5. 2022
Autor: 
Boris Jedinák
Režie: 
Viktorie Vášová, Štěpán Gajdoš
Dramaturgie: 
Vít Peřina, Boris Jedinák
Výprava: 
Tereza Havlová, Veronika Traburová
Hudba: 
Prokop Korb

Ve starém přírodovědném muzeu je všechno vzhůru nohama. Blíží se slavnostní otevření zcela nové expozice, která návštěvníkům odhalí přírodní poklady z dalekého ostrova Mauricius. Zlatým hřebem výstavy je zkamenělé vejce dávno vyhynulého ptáka Doda - jediný exemplář na světě! Během slavnostního ceremoniálu se nepozorovaně k vejci přiblíží dvojice dětí. Láká je představa, že by se z vejce mohlo něco vylíhnout a vůbec si nelámou hlavu s tím, že je tvrdé jako kus skály a studené jako led. Otevřou vitrínu, sáhnou po vejci a začnou vymýšlet, jak by Dodo mohl vypadat, pokud by se z něj někdy vylíhl. Najednou se z nitra vejce ozve škrábání. Skořápka praskne.

Inscenace Dodo vede diváky do fantazijního světa dvou dětí - sourozenců, kteří kouzlem vlastní představivosti oživí ptáka Doda a snaží se jej zachránit před hlídačem a ředitelkou muzea. Ti nejen že dávno zapomněli, co znamená snít, ale raději by Doda viděli jako exponát zavřený za vitrínou. Jenže Dodo patří na Mauricius, ne mezi exponáty! Muzeum se pro děti stává prostředím dobrodružné hry, ve které se ve vitrínách a depozitních skříních skrývají mauricijské pralesy a nebezpečná zvířata. Podaří se dětem zachránit Doda před hlídačem Muzea? Najdou pro něj nový domov?

Dodo zprostředkuje skrz výrazný výtvarný klíč nejmenším divákům propad do světa dětské fantazie a zároveň hravou formou nastíní téma vyhynulých druhů a vztahu člověka k přírodě.

Inscenaci v Naivním divadle připravuje tvůrčí tým nastupující generace divadelníků, nedávných či čerstvých absolventů pražské KALD DAMU.

 

Technické podmínky: šířka 7m, hloubka 6 m, výška 4 m

černé vykrytí, příkon el. proudu – 380/220 V, jištění – 16/32 A

Autor fotografií: Roman Dobeš

Pracovní listy pro školy: ZDE

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Image icon dsc_8479.jpg (20.06 MB)
Image icon dsc_8871.jpg (17.85 MB)
Image icon dsc_8412.jpg (17.2 MB)
Image icon dsc_8586.jpg (18.91 MB)
Plakát k inscenaci ke stažení: 
Image icon Dodo.jpg (1.71 MB)