Hrnečku, vař!

aneb Dvě pohádky o hrnečku.
Premiéra: 
17. 2. 2007
Věková kategorie: 
3+
Premiéra: 
17. 2. 2007
Autor: 
Režie: 
Výprava: 
Barbora Hubená
Hudba: 
Hrají: 
Helena Fantlová, Jan Hrubec

Pro nejmenší publikum připravilo Naivní divadlo tak trochu nad plán dvě pohádky s námětem kaše a kouzelného hrnečku. První pohádka čerpá z klasického námětu, známého z mnoha různých verzí (například K. J. Erben či bratři Grimmové). V našem podání však i tato „klasika“ doznala drobných posunů: Přibyl například milostný motiv lásky nesmělého Františka a hodné Barunky. A především u nás hraje svébytnou a nečekanou roli samotná kaše – ta totiž v závěru zaplní celé údolí, které dosud oddělovalo oba zamilované hrdiny, a tím jim vlastně značně ulehčí jejich cestu k sobě...

Tato první pohádka měla premiéru již v červnu 2006, zkraje roku 2007 k ní však přibylo pokračování, které známý motiv kouzelného hrnku vtipně převrací naruby. Hlavním hrdinou je tentokráte poněkud líný Honza, kterého však touha po získání kouzelného hrnečku dokonale promění.

Dvě pohádky o hrnečcích, které někdy jsou a někdy nejsou kouzelné, ale vždy jsou svým majitelům ku prospěchu, napsal Vítek Peřina. Režie se ujala Michaela Homolová (například Písmenková polívka aj.), o výpravu se postarala hostující Barbora Hubená, hudbu složil Miroslav Ošanec.

Oba herci se střídají v několika různých rolích, s loutkami přitom pracují v přiznaném, neiluzivním vodění, vystupují z děje a komentují odehrávaný příběh. Inscenace se v Naivním divadle hraje v komorním studiovém prostoru s omezenou kapacitou míst.

Ocenění:
Cena Mateřinky 07 za nejlepší inscenaci v kategorii pro děti 3-5 let.
Cena Mateřinky 07 – Helena Fantlová (herecký výkon)
Cena Mateřinky 07 – Vítek Peřina (dramaturgie, s přihlédnutím k autorství textu)
Cena Vojty Šálka na festivalu DÍTĚ V DLOUHÉ 2007

Inscenace je určena dětem MŠ a prvních tříd ZŠ.
Hraje se ve Studiu NDL či v jiných komorních divadelních prostorech s kapacitou do 100 diváků.
Představení trvá 60 minut a hraje se s přestávkou.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: