Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu

Zavřete oči... Slyšíte, jak bzučí?
Premiéra: 
8. 10. 2016
Délka představení: 
55 minut
Věková kategorie: 
6+
Premiéra: 
8. 10. 2016
Autor: 
Režie: 
Tomáš Dvořák
Výprava: 
Marek Zákostelecký
Hudba: 

 

V divadelních představeních pro děti se to obvykle doslova hemží zvířecími postavami. Jenom v Naivním divadle mohli diváci v posledních letech na jevišti zahlédnout srnku, jelena, koně, velblouda, berana, hrocha, dále psy, kočky, lišky, velkou spoustu ryb a ještě více myší. Dokonce i na hada došlo. Ale teprve v roce 2016 získali svůj pohádkový prostor na jevišti NDL i zvířátka, která jsou možná méně vidět, ale o to častěji se s nimi v životě potkáváme: komáři.

A aby toho nebylo málo, objeví se na scéně i další zástupci hmyzu, jemuž lidstvo tak nepěkně říká „obtížný“: Blechy, ovádi, klíšťata. Neboť i tito tvorové mají právo na svou pohádku pro děti.

Patřičně bláznivou (a přitom pohádkově laděnou) komedii o komárovi Zdendovi, který se vydává do světa zachránit unesenou nevěstu a pomáhají mu při tom hmyzí přátelé z řad krvesajného hmyzu, nastudoval plzeňský režisér a loutkář Tomáš Dvořák (podepsaný například pod tituly Labutí jezírko, Alibaba a čtyřicet loupežníků). Inscenátoři tentokráte sáhli po prostředcích divadla masek kombinovaných s filmovými projekcemi. V představení vystupuje kompletní herecký soubor Naivního divadla, včetně hrajících členů naší techniky.

 

Technické podmínky:

Jeviště: šířka 6 m (za portály 9 m), hloubka 8 m, výška 4 m
2 tahy v zadní části jeviště
Příkon elektrického proudu: 380/220 V, jištění 16/32 A

Autor fotografií: Radek Petrášek

 

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: