Pohádka o LIAZCE

Pohádka o Liazce
Cesta libereckého kamionu až do nitra Afriky
Premiéra: 
26. 5. 2018
Délka představení: 
50 minut
Věková kategorie: 
5+
Premiéra: 
26. 5. 2018
Autor: 
Tomáš Syrovátka
Režie: 
Dramaturgie: 
Výprava: 
Robert Smolík
Hudba: 
Ivan Acher

Tvůrci úspěšné inscenace Pohádka o Raškovi (vyhlášené nejlepší českou loutkovou inscenací sezóny) se po letech vrátili ke „sportovnímu“ příběhu, tentokráte ryze severočeskému. Moderní autorská pohádka z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého se totiž volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v osmdesátých letech minulého století.

Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

Inscenace vzniká při příležitosti 30. výročí největšího úspěchu automobilky LIAZ na rallye Paříž-Dakar. Tím bylo v roce 1988 druhé místo v kategorii kamionů. O rok dříve se LIAZáci umístili na bedně poprvé, když senzačně skončili na třetím místě.

OCENĚNÍ:

Festival Dítě v Dlouhé 2019 - Cena dítko (cena diváků festivalu)

 

Technické podmínky:

Jeviště: šířka 6 m, hloubka 10 m, výška 4 m

1 tah v polovině jeviště

Příkon elektrického proudu: 380/220 V, jištění 16/32 A

 

Autor fotografií: Josef Ptáček

 

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: