Pouť krkonošská

Pouť krkonošská
Hudebně-výtvarná kompozice inspirovaná povídkou K. H. Máchy
Premiéra: 
19. 10. 2019
Délka představení: 
50 minut
Věková kategorie: 
13+
Premiéra: 
19. 10. 2019
Režie: 
Výprava: 
Hudba: 
Kora et le Mechanix

Inscenace, jejíž premiéra se uskuteční v době, kdy Naivní divadlo Liberec slaví 70. výročí svého založení, vznikla na motivy krátké povídky Karla Hynka Máchy považované za jeden z prvních českých literárních hororů. Fantaskní básnivá próza je na jedné straně záznamem živého snu, který se Máchovi zdál při jeho cestě do Krkonoš, na straně druhé i reminiscencí některých tragických životních zkušeností Máchových. Hlavní postavou je poutník, jenž se snaží při své cestě po vrcholcích Krkonoš zapomenout na nešťastně prožitou lásku. Pod vrcholem Sněžky narazí na starý gotický klášter. Poutník si nepamatuje, že by zde takový někdy viděl. A co víc! Po setmění klášter ožívá pohybem dávno již zemřelých mnichů...

Inscenaci o hledání lásky, víry a naděje, stejně jako o boji se šílenstvím připravili herec, muzikant a režisér Filip Homola a scénograf Kamil Bělohlávek, kteří jsou v Naivním divadle podepsáni pod cenami ověnčenou inscenací Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých. Hudbu složilo respektované tvůrčí duo na poli elektronické a ambientní hudby, Kora et le Mechanix (jehož členem je samotný režisér Filip Homola spolu s Michalem Kořánem). CD s kompletní scénickou hudbou je navíc součástí programu k představení. 

Inscenace připomíná blížící 210. výročí narození jednoho z největších českých básníků, zakladatele moderní české poezie a představitele vrcholného romantismu, Karla Hynka Máchy (1810–1836).

Technické podmínky:

šířka: 7 m forbína, 6 m portály, 8 m za portálem
hloubka: 8 m
výška: 4 m
6 tahů rovnoměrně v celé hloubce
kouřostroj - haser
 

Autor fotografií: Michal Kořán

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: 
Plakát k inscenaci ke stažení: