Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie

Tři klasické pohádky v námořnickém tričku...
Premiéra: 
22. 10. 2011
Délka představení: 
60 minut
Věková kategorie: 
4+
Premiéra: 
22. 10. 2011
Autor: 
Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Režie: 
Jakub Vašíček
Výprava: 
Kamil Bělohlávek, Tereza Venclová
Hudba: 
Ondřej Müller
 
Na principu Šeherezádina vyprávění vystavěli autoři nové inscenace pro nejmenší děti svou námořnickou historii: ve skutečnosti se vlastně jedná o tři klasické pohádky (Ošklivé káčátko, O rybáři a rybce a O kohoutkovi a slepičce) v poněkud neobvyklém podání.

Dvojice námořníků – skladníků dostane v podpalubí velké zaoceánské lodi hlad. Rozhodnou se ho utišit způsobem nepříliš chvályhodným – v transportních bednách kolem nich se přece nachází spousta zvířat vhodných k okamžité konzumaci. Jenže vybraná (a chutná) zvířátka nejenže se nechtějí nechat sežrat, ale jelikož patří jednomu nejmenovanému cirkusu, tak dokonce umějí i mluvit. A právě to jim zachrání „kůži“. Každé z ohrožených zvířat totiž odvypráví námořníkům svůj životní příběh a námořníci pak chtě nechtě musejí splnit slib a nasytit se nějak jinak.

Tři klasické pohádky pro nejmenší děti ve svěžím a zábavném pojetí připravil tým pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka, který v Naivním divadle nastudoval oceňovanou inscenaci Neklan.cz aneb Ze starých pověstí českých.

Ocenění:
FESTIVAL MATEŘINKA 2013: Cena za režii (Jakub Vašíček) a Čestné uznání za scénář (Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček)
 

Technické podmínky:

Jeviště: šířka 6 m, hloubka 8 m, výška 3 m
1 tah
Příkon elektrického proudu: 380/220 V, jištění 16/32 A
 
Autor fotografií: Josef Ptáček
 
Plakát k inscenaci ke stažení: