Zapomněli na mě!

Pozor na to, co si přejete! Někdy se přání opravdu vyplní...
Premiéra: 
28. 5. 2016
Věková kategorie: 
6+
Premiéra: 
28. 5. 2016
Autor: 
Petr Vodička
Režie: 
Petr Vodička
Dramaturgie: 
Výprava: 
Renáta Pavlíčková
Hudba: 
Marek Doubrava

Každý rodič to zná. A každé dítě také. Občas někdo z nich řekne tomu druhému něco, co by nejraději nikdy nevyslovil. Co vůbec nemyslel vážně. Co by chtěl hnedle vzít zpět. Jenže už se stalo...
„Ještě jednou a já tě přetrhnu!“ zakřičí občas unavený tatínek na nezbedného synka, aby ho o chvíli později už zase hladil láskyplně po vláskách.
„Nech mě být! Nemám tě ráda!“ piští jindy po probuzení holčička na nebohou maminku, kterou by přitom za nic na světě nevyměnila.

I hrdina naší nové pohádky, malý Vendelín, si takhle jednou otevřel pusu na své rodiče: „Dejte mi konečně pokoj! Zapomeňte na mě!“ Nejenže pořádně netušil, co to vlastně říká, ale především nevěděl, že na stěně visí kukačkové hodiny, které mají tak trochu kouzelnou moc. A tak se Vendovo přání zčistajasna vyplnilo. Jako mávnutím kouzelného proutku Venda zmizel. Ztratil se. A rodiče na něj v mžiku oka zapomněli.

Mezi námi, on se vlastně spíše jenom zmenšil. Najednou se vedle něj zapomenutá ponožka jeví veliká skoro jako žirafa. A jediný, kdo je s ním ochoten se kamarádit, je smradlavý sýr z ledničky. Možná by si časem našel Venda v novém světě i jiné kamarády, kdyby tolik netoužil vrátit se k rodičům. Jenže se dozví, že ho rodiče musí zavolat jménem dříve, než usnou. Jinak by už zůstal navždy takto ztracený... Ale jak to má proboha zařídit?

Moderní autorskou pohádku napsal pro Naivní divadlo uznávaný mladý dramatik a režisér, Petr Vodička, který u nás v minulosti již připravil řadu úspěšných inscenací vlastních textů či dramatizací (Tristan a Isolda, Babu a papoušek a další).

Inscenace je určená dětem od 5 let a žákům 1. stupně ZŠ.
Představení trvá 50 minut.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení: